SZKŁO SZKLARNIOWE

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SZKŁO SZKLARNIOWE W CELU UZYSKANIA NAJLEPSZEJ JAKOŚCI ZBIORÓW

SZKŁO SZKLARNIOWE.

D.A.GLASS zajmuje się produkcją szkła szklarniowego, a w szczególności, takich obszarach jak:

  • Produkcja szkła antyrefleksyjnego o wyższej-o ponad 8% przepuszczalności światła, osiągnięte poprzez zmianę nanostruktury morfologii powierzchni szkła,

  • Produkcja szkła dyfuzyjnego, światło jest rozproszone w sposób kontrolowany i skupia się wyłącznie na roślinach, bez utraty energii w niepożądanych kierunkach,

  • Projektowanie unikalnych rozwiązań w celu poprawy optyki szkła i optymalnego pozycjonowania w budowie szklarni w różnych szerokościach geograficznych, biorąc pod uwagę rodzaj uprawy. Osiągamy to poprzez zastosowanie najwyższej jakości i światowej klasy programów modelowania,

  • Produkcja szkła, które łączy w sobie cechy szkła szklarniowego oraz paneli/kolektorów słonecznych.

SZKŁO ANTYREFLEKSYJNE.

Szkło antyrefleksyjne zwiększa przepuszczalność światła i redukuje odblaski, co sprawia, że szkło jest praktycznie niewidoczne.

D.A.GLASS prowadzi zaawansowane badania, którego zastosowania są wykorzystywane w komponentach odnawialnych źródeł energii.

Dzięki zastosowaniu Nano-technologii i wprowadzeniu zmian morfologicznych powierzchni szkła metodą chemiczną, uzyskaliśmy niezwykłe w skali światowej parametry przepuszczalności światła w zakresie widzialnym do Td=99.3%

Szkło antyrefleksyjne produkowane przez D.A.GLASS posiada unikalne właściwości i nie posiada powłoki na szkle, ale w rzeczywistości jest chemicznie zmodyfikowaną szklaną powierzchnią (co jest bardzo ważne z punktu widzenia trwałości szkła AR).

SZKŁO DYFUZYJNE.

D.A.GLASS posiada unikatowe rozwiązania dla zastosowania szkła i budowy szklarni w różnych szerokościach geograficznych, w zależności od rodzaju uprawy. Osiągamy to poprzez zastosowanie najwyższej jakości i światowej klasy programów modelowania.

Nasz najważniejszy cel – zminimalizowanie strat światła rano i po południu.

Szkło dyfuzyjne D.A.GLASS rozprasza światło w sposób kontrolowany i skupia je na roślinach bez utraty światła w niepożądanych kierunkach.

1. Wnętrze szklarni pokryte jest szkłem dyfuzyjnym wyprodukowanym przez D.A.GLASS, które nie generuje cieni i równomiernie oświetla rośliny na wszystkich partiach.

2. Druga połowa tradycyjnej szklarni bez szkła dyfuzyjnego naszej produkcji pokazuje głębokie cienie, ogromne straty energii i nierównomierny rozkład światła.

„SAMOCZYSZCZĄCE” SZKŁO DYFUZYJNE.

Oferta D.A.GLASS obejmuje zarówno szkło antyrefleksyjne oraz ”Samoczyszczące” szkło dyfuzyjne. Poprzez zastosowanie odpowiedniej struktury powierzchni, brud nie przylega do tafli szkła.

Poniżej zdjęcia ilustrujące szkło regularne i „samoczyszczące” szkło D.A.GLASS.

  • „Czysta powierzchnia” szkła regularnego – nie wykazała odporność na brud i kurz,

  • Dobrze znany i powszechnie dostępny pryzmatyczny „HAZE” 30% i 55% jest uszkodzony i zbiera brud – brak zdolności do samooczyszczenia,

  • Szkło D.A.GLASS przechowywane w tych samych warunkach – nawet po 3 latach nie ma śladu krzu, czy pyłków. Deszcz i wiatr skutecznie oczyszczają nasze szkło,

  • Zwiększona przepuszczalność światła z uwagi na czyste zadaszenie szklarni,

  • Brak potrzeby czyszczenia szkła,

  • Brud nie osadza się na powierzchni.

PRAKTYKI D.A.GLASS W EKEPRYMENTALNEJ SZKALRNI.

1200 CZUJNIKÓW MIERZĄCYCH INTENSYWNOŚĆ ŚWIATŁA

Po przetestowaniu lekkich parametrów, próbka szkła zsuwa się i jest zastąpiona przez szkło.

Badanie to jasno określa, ile energii potrzebuje próbka szkła, aby osiągnąć niższe, środkowe i górne partie roślin w porównaniu do szkła przeciwsłonecznego.

Co 2 minuty możemy porównać odczyty szkła testowego i szkła przeciwsłonecznego. Ponadto, możemy symulować warunki takie jak np. sztuczne światło, sztuczny deszcz i kondensację pary wodnej.

Zdolność do symulowania warunkami pogodowymi i oświetleniowymi.