Zabójczo skuteczna antybakteryjna powłoka Daglass!

DAGLASS spółka Grupy FIBRAIN przyłącza się do walki z wirusem COVID 19!

DAGLASS wykorzystał technologię zawartą w produkowanym przez nią szkle antybakteryjnym do zabezpieczania antybakteryjnego i antywirusowego przyłbic ochronnych dla medyków. W naszych laboratoriach przeprowadziliśmy testy z napylaniem wysokopróżniowym nanowarstwy antybakteryjnej na folię PET, z której zbudowana jest osłona w przyłbicach. Wyniki uzyskane wykazały stabilność warstwy i jej aktywność biobójczą – opisuje Piotr Selwa, wiceprezes DAGLASS. Przyłbice są drukowane na bieżąco na drukarkach 3D przez partnerów biznesowych oraz z wykorzystaniem zasobów grupy, a następnie będą przekazywane m.in. szpitalom i personelowi medycznemu.

   

 

Możliwości produkcyjne w pokrywaniu warstwą antybakteryjną oceniamy na ok. 500m2 – tj. potencjalnie 4000 przyłbic dziennie. Wykorzystujemy do tego posiadaną linię magnetronową wyposażoną w katody metaliczne, oczywiście oferujemy produkty antybakteryjne ze szkła płaskiego, o dowolnych kształtach i zastawaniu wszędzie tam gdzie zależy nam na ochronie antybakteryjnej i mamy możliwość napylania 20 tys. m2 miesięcznie szkła, brak surowca na pewno nas nie ogranicza – zapewnia Piotr Selwa, Wiceprezes firmy Daglass.

Ponadto nasza technologia i szkło antybakteryjne ma szerokie zastosowanie np. w szkłach telefonów, bankomatach, szpitalach, szybach ochronnych, galeriach handlowych, miejscach użyteczności publicznej i wielu innych, szczególnie narażonych na rozwój bakterii.

   

Najważniejsze cechy szkła antybakteryjnego:

  • Antyseptyczne szkło, które w celu aktywacji nie wymaga promieniowania ultrafioletowego,
  • Światło wzmacnia aktywność powłoki katalitycznej, nawet wtedy, gdy ciemne patogeny są skutecznie uśmiercone,
  • Silne biobójcze właściwości (zwłaszcza bakterii i grzybów) + właściwości samoczyszczące wynikające z rozkładu cząsteczek organicznych,
  • Antywirusowe działanie składników powłoki biobójczej,
  • trwałość powłoki osadzanej w wysokiej próżni, przy użyciu technologii plazmy.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasza technologia antybakteryjna może pomóc w walce z wirusem COVID 19!