SZKŁO ANTYSEPTYCZNE

bardziej niż bezpieczne

SZKŁO ANTYSEPTYCZNE NANO-BARREN™

Szkło Antybakteryjne DAGLASS posiada Atest Higieniczny NIZP-PZ

Właściwości przeciwgrzybiczne, samooczyszczające i biostatyczne wynikają ze składu chemicznego powłoki. Powłoka po wewnętrznej stronie składa się z nanokryształów domieszkowanego tlenkiem tytanu. Tlenek tytanu może być aktywowany przez promieniowanie ultrafioletowe, ale nasza kompozycja działa również przy naświetlaniu światłem widzialnym. Tytan jest bezpiecznym elementem dla ludzi (implanty są wytwarzane przy użyciu tytanu lub jego stopów, nasz system odpornościowy nie rozpoznaje tytanu).

Cyrkulacja powietrza powoduje kontakt z patogenami na powierzchni okna (z powłoką antyseptyczną na szkle) i skuteczne je usuwa. Każdego dnia to samo powietrze jest pompowane kilkakrotnie wzdłuż okna. Unikalną cechą szkła DAG1 są właściwości samoczyszczące nawet bez promieniowania UV.

Szkło antyseptyczne NANO-BARREN™ posiada Atest Higieniczny NIZP-PZH. Nasz produkt jest zgodny z przyjętymi normami w zakresie bezpieczeństwa,  a co za tym idzie, w żaden sposób nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i środowisko naturalne.

    cechy

  • Antyseptyczne szkło o właściwościach samoczyszczących, które w celu aktywacji nie wymaga promieniowania ultrafioletowego,

  • Światło wzmacnia aktywność powłoki katalitycznej, nawet wtedy, gdy ciemne patogeny są skutecznie uśmiercone,

  • FOTOKATALITYCZNE WŁAŚCIWOŚCI- silne biobójcze właściwości (zwłaszcza bakterii i grzybów) + właściwości samoczyszczące wynikające z rozkładu cząsteczek organicznych. Powłoka tlenku tytanu osadza się w wysokiej próżni, przy użyciu technologii plazmy,

  • Okna hermetyczne zmniejszają ilość świeżego powietrza wewnątrz budynku. Systemy filtracji stosowane w klimatyzacjach nie są bardzo wydajne i niewystarczające dla szpitali (bardzo rygorystyczne i surowe wymagania dotyczące jakości powietrza),

  • Skroplona woda spływa w dół, przenosząc na powierzchni szyby zarodniki, bakterie i zanieczyszczenia w kierunku ościeża, która z biegiem czasu staje się źródłem grzybów.

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ

Okna z serii DAG1 szkła do domu, użytkowanie wewnętrzne, które chroni nasze zdrowie.

Okna z serii DAG2 szkła w budynkach użyteczności publicznej (lotniska, dworce, biura).

Instalacje szkła antybakteryjnego DAG3 dla szpitali. Specjalne okna ze szkłem DAG3, panele ścienne, panele sufitowe, meble, sprzęt.

DAG4 szkło przeznaczone dla chłodziarek sklepowych.

DAG5 seria szkło dla jednostek transportowych (indywidualnych i transportu publicznego).

DAG7 seria szkła antybakteryjnego +antyrefleksyjnego dla ekranów dotykowych (bankomatów, automatów samoobsługowych, tablic informacyjnych).