szkło antyrefleksyjne

SZKŁO O SZCZEGÓLNYCH WŁAŚCIWOŚCIACH DLA CODZIENNYCH ZADAŃ

SZKŁO ANTYREFLEKSYJNE.

Powłoka antyrefleksyjna zwiększa przepuszczalność światła i redukuje odblaski, co sprawia, że szkło jest praktycznie niewidoczne.

Szkło wykonane przy użyciu zaawansowanej technologii jest niezwykle odporne mechanicznie i chemicznie, stąd może być stosowane prawie wszędzie.

Szkło antyrefleksyjne produkowane przez D.A.Glass posiada unikalne właściwości. Dodatkowo, żadna powłoka na szkle nie jest stosowana, zachodzą jedynie zmiany chemiczne w strukturze samego szkła (bardzo istotnej z punktu widzenia trwałości).

Dzięki zastosowaniu technologii chemicznej obróbki powierzchni, szkło antyrefleksyjne D.A.GLASS ma wyjątkowe właściwości fizyczne: może być poddawane wszelkim obróbkom mechanicznym (hartowanie, gięcie itp.), bez ryzyka uszkodzenia powłoki AR.

Zastosowana przez nas nanotechnologia umożliwiła przeprowadzenie kontrolowanych reakcji chemicznych, co spowodowało zmianę morfologii powierzchni szkła w zakresie 120 nm. Dzięki temu zwiększyliśmy przepuszczalność światła w szkle z niewielka ilością żelaza z 91% do 96%.

PRZEMYSŁ MOTORYZACYJNY I LOTNICZY

Widocznym przykładem zastosowania szkła antyrefleksyjnego jest przednia szyba samochodu.

MONITORY I EKRANY TV

Szkło antyrefleksyjne znacząco poprawia jakość obrazu na ekranach telewizorów i monitorów. Dodatkowo, poprawia ono pole widzenia przy jednoczesnym wyeliminowaniu odbicia światła. Ponadto, szkło antyrefleksyjne jest idealne do bankomatów – bez użycia takiego szkła, wyświetlanie informacji jest słabo widoczne.

SZKŁO ANTYREFLEKSYJNE W OŚWIETLENIU

Przemysł oświetleniowy to niezwykle adaptacyjny rynek, ponieważ tylko zastąpienie małej szybki na szkło antyrefleksyjne zapewnia 8% -10% więcej światła lub oszczędność żarówek.

SZKŁO SZKLARNIOWE

Innym niezwykle ważnym zastosowaniem szkła antyrefleksyjnego są szklarnie. Jest to najszybciej rozwijający się rynek, w którym wielkość zbiorów zależy od jakości szkła antyrefleksyjnego o określonym zakresie widocznych parametrów przepuszczalności.

SZKŁO DLA KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Szkło antyrefleksyjne w kolektorach słonecznych zwiększa efektywność energetyczną do 8%, a w bateriach słonecznych (panele PV) do 4% – jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Fraunhofera.